Przedszkole nr 18 im. Marii Montessori

Spotkanie z autorem - Wojciechem Ulmanem

rok temu

W czwartek 24.11.2022r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie z panem Wojciechem Ulmanem - regionalnym pisarzem, artystą, fotografem, a także autorem wielu książek dla dzieci m.in. ,,Stara Lokomotywa", ,,Dziadek Franek", ,,Smok rzeszowski". Na spotkaniu z przedszkolakami autor zaptrezentował swoje utwory poświęcone w dużej mierze tematyce przyrodniczej.Prezentację ubarwiły wspaniałe fotografie makro. Artysta pokazywał i opowiadał dzieciom o swoich zdjęciach oraz obrazach, które poruszyły wyobraźnię uczestników spotkania. Ponadto recytował wiersze swojego autorstwa i zadawał dzieciom pytania dotyczące treści. Najbardziej aktywne dzieci zostały nagrodzone książką ze specjalną dedykacją od autora.                                                                                                       Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoje zdolności i wyobraźnię.